Konkurs SLEEVEFACE został rozstrzygnięty!

Konkurs „Nowa Twarz Książki – SLEEVEFACE” został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibliotekę Publiczną w Sulikowie. Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, rozwijanie zainteresowań i pasji fotografowania oraz pobudzanie wyobraźni i kreatywności.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zdjęcia zgodnie z techniką „sleeveface”, która polega na wykonaniu fotografii osoby, która ma zasłoniętą przez okładkę książki część swojego ciała – najczęściej twarz, albo wkomponowanie książki w otoczenie adekwatne do okładki książki. Wybór lektury do konkursu był dowolny, a uczestników ograniczała tylko własna wyobraźnia i ewentualny brak książki na stanie biblioteki.

Do konkursu zgłoszono 9 prac. Niezmiernie cieszy nas fakt, że wzięli w nim udział nie tylko uczniowie szkół podstawowych i średnich, ale także osoby dorosłe.

Wybór laureatów nie był łatwy. Wszystkie prace były kreatywne i świetnie skomponowane! Komisja konkursowa przyznała aż trzy pierwsze miejsca! Julia R., Aleksandra S., Michał O. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Ogromne gratulacje!

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 10.04.2024 r. o godz. 9:00 w Bibliotece.