Wspólne kolędowanie

Noworoczne spotkanie pt. „Wspólne kolędowanie” zdecydowanie przedłużyło świąteczne nastroje. 7 stycznia o godzinie 15:00 zgromadziliśmy się licznie w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie aby wspólnie posłuchać występów regionalnych grup i wokalistów.

Na początek scenę zdobyła Kapela „Tacy Sami”, która zagrała i zaśpiewała kolędy z różnych regionów Polski. Ich profesjonalizm i pasja do muzyki ludowej zachwyciły publiczność.

Kolejnym punktem programu był występ Julii Rachańskiej – młodej i utalentowanej wokalistki z Sulikowa. Julia zaśpiewała kilka utworów nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia, oczarowując publiczność swoim pięknym głosem i interpretacją.

Po występie solistki, wszyscy razem śpiewaliśmy z akompaniamentem „Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek” – zespołu folklorystycznego z sąsiedniej wsi, który prezentował świąteczne kolędy. Ich oryginalność zaimponowała, a atmosfera sprzyjała wspólnemu kolędowaniu.

W trakcie koncertu nasi goście mieli okazję delektować się aromatyczną kawą i pysznym ciastem.

Spotkanie „Wspólne kolędowanie” było nie tylko bardzo udanym i ciepłym wydarzeniem, ale także doskonałą okazją do przedłużenia świątecznego nastroju oraz umocnienia więzi między mieszkańcami oraz gośćmi. To również niepowtarzalna szansa na poznanie i docenienie bogactwa oraz różnorodności kultury ludowej w Polsce. Dziękujemy za udział!