Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych z Arteterapią

Serdecznie zapraszamy do udziału w specjalistycznych zajęciach dla dzieci – Treningu Umiejętności Społecznych z elementami arteterapii. To część projektu AKADEMIA SPOŁECZNEJ AKTYWNOŚCI, realizowanego przez Fundacja „Nasze Dzieci” ze Zgorzelca we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sulikowie.

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności – to warunek konieczny. Uczestnictwo jest BEZPŁATNE, finansowane ze środków PFRON.

Spotykamy się raz w tygodniu od września do listopada 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie, ul. Plac Wolności 9.

Co to jest TUS? Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci to forma wsparcia, która odbywa się poprzez zabawy i ćwiczenia w grupie – w tym ćwiczenia z obszaru arteterapii – muzyka, plastyka, teatr. Dzięki treningom dzieci uczą się prawidłowych zachowań społecznych, które mogą potem przełożyć na sytuacje występujące w ich codziennym życiu. Uczą się prawidłowej komunikacji, zasad przyjmowania krytyki oraz jej tworzenia, trenują rozpoznawanie i kontrolowanie emocji oraz współpracę we wzajemnym szacunku, a także nabierają wiary we własne możliwości. Uczą się wszystkiego tego, czego rodzice pragną, aby miały – dla swojego dobra i możliwości cieszenia się życiem.

Zachęcamy do uczestnictwa! Zapisy i więcej szczegółów pod numerem telefonu: 605 606 725.