Wystawa lalek w GOK Sulików – ostatnia szansa, by zobaczyć niezwykłą kolekcję

Dzięki uprzejmości Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu, Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Sulikowie mogły zaprezentować swoim mieszkańcom niecodzienną wystawę lalek z kolekcji śp. Pani Marii Janikowskiej, której wielką pasją było gromadzenie lalek, pacynek, kukiełek i marionetek.

Na wystawie można obejrzeć miniaturowe damy z minionych epok, damy z parasolką i pozytywką, baletnice oraz lalki na huśtawce. Prezentowane są także miniaturowe lalki niemieckie wykonane w całości z nieszkodliwej masy porcelanowej. Wszystkie eksponaty wyróżniają się delikatną urodą i  starannie wykonaną garderobą.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się także miniaturowa zastawa porcelanowa, niezwykle bogato zdobiona.

Wystawa rozpoczynająca  cykl prezentacji pod hasłem „ Uwolnij swoja pasję” potrwa jeszcze do końca lipca br, zatem jest to ostatnia okazja, by obejrzeć  fascynującą kolekcję prezentowaną w Ostrym Narożniku.