„ Piękna nasza Polska cała”

30 października W Gminnym Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej, miało miejsce pierwsze spotkanie z cyklu „ Patriotycznych Spotkań Bibliotecznych”, zorganizowanych z okazji obchodów „100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”

Udział w nim wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie z klasy II z wychowawczynią p. Aliną Pająk. Mali uczniowie chętnie wysłuchały popularnych legend o powstaniu państwa polskiego, jak również legend o powstaniu różnych miast. Wykorzystano między innymi historię ułożoną przez Annę Świerszczyńską o Popielu, którego myszy zjadły oraz o powstaniu naszej stolicy-Warszawy, którą napisała Marta Berowska.

Zajęcia miały charakter warsztatów edukacyjnych, dostosowanych do omawianych wydarzeń historycznych. Były pytania do wysłuchanych legend, krzyżówki i wyszukiwanki literowe.
Każdy z uczestników miał za zadanie narysować portret z wyobraźni swojego pra–pra–pra…..dziadka.
Plastyczna twórczość zostanie wyeksponowana na wystawie w bibliotece.

Na koniec dzieci w dyskusji dowiedziały, się z czego powinni być dumni, o czym powinni pamiętać a czego powinni się jeszcze dowiedzieć o swojej Ojczyźnie.

Mecenasem akcji, jak i całych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę są w gminie Sulików Polskie Sieci Elektroenergetyczne – wyłączny operator systemu przesyłowego
w Polsce i nasz bliski partner.