Zapraszamy do udziału w konkursie „Sulikowski kosz dożynkowy”

Gminny Ośrodek Kultury  w Sulikowie ogłasza i zaprasza do wzięcia udziału w  dożynkowym konkursie pod nazwą:„Sulikowski kosz dożynkowy

współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu  Małych  Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022

Konkurs ma na celu:

• wyłonienie i nagrodzenie najładniejszej kompozycji tworzącej kosz dożynkowy,
  • kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych z Dożynkami jako świętem zbiorów,
  • promocję walorów wsi polskiej a w szczególności Gminy Sulików ,
  • aktywizowanie lokalnej społeczności,
  • umożliwienie zaprezentowanie efektów własnej pracy mieszkańcom Gminy Sulików podczas Dożynek Gminnych w Sulikowie.

Konkurs adresowany jest do rolników, hodowców, działkowiczów i pozostałych mieszkańców Gminy Sulików i Gminy Hohendubrau (Niemcy).

W konkursie mogą uczestniczyć szkoły, przedszkola, świetlice wiejskie, sołectwa oraz osoby indywidualne z terenu Gminy Sulików i Gminy Hohendubrau. Jako uczestnika konkursu rozumie się osobę indywidualną lub przedstawiciela/opiekuna szkoły, przedszkola, świetlicy, sołectwa, spełniającego warunki konkursu.

ZASADY KONKURSU

1. Uczestnicy konkursu we własnym zakresie pokrywają koszt dostarczenia gotowych prac- koszy z plonami ziemi a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ich uszkodzenie w trakcie przechowywania i prezentacji konkursowej.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, wykonaną samodzielnie pracę konkursową
  3. Każda zgłoszona do konkursu praca musi być oznaczona metryczką w formacie A4, zawierającą następujące informacje:
  • imię i nazwisko wykonawcy (w przypadku zgłoszenia indywidualnego),
  • nazwę instytucji, przedszkola, szkoły, świetlicy, sołectwa,
  • miejscowość zamieszkania wykonawcy lub siedziby instytucji.
  1. Wszystkie zgłoszone i zakwalifikowane przez komisję do konkursu prace zostaną ocenione 31.08.2018 i zaprezentowane w dniu 02.09.2018 w trakcie obchodów Dożynek Gminnych w Sulikowie  organizowanych w ramach projektu pod nazwą  „Tradycje ludowe na pograniczu polsko-saksońskim–święto zbiorów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu  Małych   Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

1. Członkowie Komisji zostaną powołani przez Organizatora konkursu.
  2. Kryteria oceny:
  • wykorzystanie tylko naturalnych elementów kompozycji (świeżych i/lub zasuszonych) związanych ze świętem plonów takich jak: kłosy zbóż, ziarno, warzywa, owoce, kwiaty, zioła (dopuszcza się użycie niezbędnych elementów konstrukcyjnych: wikliny, słomy, papieru, tkaniny, metalu lub drewna),
  • wykonanie kompozycji w kształcie najbardziej zbliżonym do formy kosza o wymiarach: 1. Wysokość minimalnie: 50cm maksymalnie 100cm,
  1. Długość minimalna 30 cm, maksymalna 80cm,
  2. Szerokość minimalna 20 cm, maksymalna 60 cm;
  • uchwycenie walorów artystycznych związanych z kulturą wsi polskiej;
  • umieszczenie elementu regionalnego, charakterystycznego dla Gminy Sulików;
  • oryginalność pomysłu ;
  • pracochłonność, wrażenie ogólne, estetyka wykonania.

Szczegółowe informacje na temat konkursu w Regulaminie Konkursu – Pobierz

——————————————————————————————————————-

Projekt „Tradycje ludowe na pograniczu polsko-saksońskim–święto zbiorów”  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu  Małych   Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Das Projekt „Volkstraditionen an der polnisch-sächsischen Grenzregion-Erntefest” wird aus den Mittel des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung sowie aus den Staatsmittel im Rahmen des Kleinprojektefonds                                                                                                                                                      Interreg Polen-Sachsen 2014-2022 mitfinanziert.