Na tropie afery- Gdzie podziały się litery ?!

10 kwietnia 2018 z Krakowa na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Sulikowie  przyjechał Teatr Edukacji i Profilaktyki  „Maska”, prezentując wesołe przedstawienie promujące czytelnictwo. Widowisko skierowane było do  przedszkolaków oraz uczniów klas 0-3 i zgromadziło na widowni niemal 100 młodych widzów.

Celem niezwykle dowcipnego i barwnego przedstawienia było zachęcenie dzieci do czytania, rozbudzenia ich wyobraźni  oraz wzbogacenia słownictwa.

Główny bohater- detektyw Bartłomiej Lupa wspólnie z małymi widzami przeprowadził śledztwo na zlecenie zasmuconej Pani Bibliotekarki, która odkryła, że ze wszystkich książek poznikały litery, skutkiem czego nikt nie będzie mógł już niczego przeczytać i rozwijać swojej wyobraźni, dodatkowo wszystkie bajki się wymieszały, powodując niemałe zamieszanie.

Na szczęście detektyw i dociekliwi widzowie wspólnie rozwiązali zagadkę. Okazało się, że liter nikt nie ukradł. Uciekły same, dlatego, że czuły się samotne, bo nikt ich od dawna nie czytał…

Anna Matusewicz
red.GG