Prelekcja pt. „Żyli Prawem Wilka” oraz spektakl „Zofia”

Dnia 24 marca 2018r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyła  się prelekcja pt. „Żyli Prawem Wilka”, podczas której zaprezentowane zostały sylwetki Żołnierzy Wyklętych z naszego regionu. Gościem Sulikowa był  Piotr Kucznir.

Pana Piotra regionalistę, publicystę oraz osobę zakochaną w Śląsku i Łużycach Górnych, mieliśmy okazję poznać już w październiku 2017 roku, kiedy to  promował książkę „Tajny zamek Czocha”. Tym razem na zaproszenie dyrektor GOK zaprezentował on sylwetki Żołnierzy Wyklętych działających po wojnie na terenie Dolnego Śląska, a w szczególności na terenie gminy Sulików.

Następnie, po przerwie na kawę i ciastko, wszyscy goście zostali zaproszeni na spektakl „Zofia” w wykonaniu aktorów teatru Wrota. Jest to opowieść o dramatycznych i traumatycznych losach tytułowej bohaterki. Gorzka historia o wyborach dokonanych w nieludzkich warunkach. Tytułowa Zofia to kobieta, która przeżyła obóz koncentracyjny i zdawałoby się, że miała dużo szczęścia, ale potwory przeszłości nie dały jej o sobie zapomnieć. Widowisko „Zofia”  dostarczyło wielu wzruszeń, były to niezapomniane chwile…

[Not a valid template]