„Wakacje- zdrowo i sportowo” w gminie Sulików podsumowanie

Projekt „Wakacje – zdrowo i sportowo” miał na celu zorganizowanie wypoczynku w formie aktywnych zajęć dla dzieci w wieku 6-12 lat na terenie gminy Sulików, zakończonych wspólną zabawą z animatorem.

Zajęcia odbywały się podczas wakacji, od 24 czerwca do 2 sierpnia 2024 r., w następujących sołectwach: Studniska Dolne, Radzimów, Wrociszów Górny oraz Sulików, z każdego miejsca po dwa tygodnie. Łącznie w programie uczestniczyło ponad 80 dzieci z terenu gminy Sulików.

Zaangażowanie dzieci i młodzieży w oferowane przez GOK formy wypoczynku miało na celu pokazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego bez telefonów, Internetu i telewizji oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zajęcia, pogadanki, warsztaty i zabawy kształtowały u dzieci zachowania asertywne, aby w przyszłości potrafiły oprzeć się pokusom sięgania po używki.

Podziękowania: Za uatrakcyjnienie spotkań: Studniczanki Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Studniska, KGW z Radzimowa i Radna Pani Jolanta Bajda, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Sulików, Osp Zawidów. Za wsparcie finansowe: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulikowie, Kopalnia Holcim i Pan Kierownik Sebastian Kuczyński, Sołtys i Rada Sołecka Studnisk Dolnych, Sołtys i Rada Sołecka Radzimów Górny, Sołtys i Rada Sołecka Radzimów Dolny, Sołtys i Rada Sołecka Sulików.

Dzięki hojnemu wsparciu finansowemu dzieci miały zapewnione różnorodne atrakcje: zajęcia plastyczne, kulinarne, taneczne, muzyczne i teatralne prowadzone przez profesjonalną, wykwalifikowaną kadrę. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach ceramicznych w Rudzicy, zabawach w Wiosce Indiańskiej w Trójcy oraz sobotnich zabawach z animatorem. Organizowane były także wyjazdy do kina i zabawy na dmuchańcach. W każdej z miejscowości odbywały się spotkania ze strażakami.

Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci z gminy Sulików była doskonałą okazją do zachęcenia ich do aktywnego spędzania czasu wolnego, poszerzania wiedzy o otaczającym świecie oraz nauki współdziałania i współtworzenia w grupie.