Podsumowanie wydarzenia „Folklor Ocalony – Kultura, Pamięć, Tożsamość”

To był niezwykły dzień pełen radości i wspólnego świętowania naszej bogatej kultury i historii! Wydarzenie miało na celu promowanie różnorodności folkloru mniejszości narodowych naszego regionu oraz przekazywanie wiedzy o przesiedleniach po II wojnie światowej.

To był niezwykły dzień pełen radości i wspólnego świętowania naszej bogatej kultury i historii! Wydarzenie miało na celu promowanie różnorodności folkloru mniejszości narodowych naszego regionu oraz przekazywanie wiedzy o przesiedleniach po II wojnie światowej.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

Na scenie wystąpiły fantastyczne zespoły, takie jak Zespół Ludowy Podgrodzianki, KAPELA TACY SAMI, Milikowianki, Lasowianie, Pani Bogusława Taszarek, Włodzimierz Sikora, Działoszynianie , Kapela Herbutów, My Przyjaciele oraz Echo Bukowiny. Ich występy dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i przypomniały o naszych korzeniach. . Kłaniamy się nisko i serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu Mirosław Matuszewski za w pełni profesjonalne poprowadzenie naszej uroczystości.

Ekipa Animatorka Gabarka jak zawsze sprawdziła się na. Ekipa Pana Boskiego z dmuchańcami dostarczyła dzieciom wiele radości.

Dziękujemy radnemu Panu Grzegorzowi Dąbrowskiemu za nieocenioną pomoc w przygotowaniu dekoracji na scenie, co stworzyło wyjątkową atmosferę.

Dziękujemy Mała Wieś Górna Mieszkańcy za przeprowadzenie warsztatów rękodzielniczych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wspaniałe kramy z regionalnymi wyrobami przygotowane przez Mała Wieś Górna Mieszkańcy , KGW Magnolia -Sołectwo Miedziana ,Koło Gospodyń Wiejskich w Radzimowie oraz Sołectwo Mikułowa przyciągnęły wielu gości.

Nie możemy zapomnieć o ekipie GOK, która zapewniła nam wyśmienite kiełbaski z grilla – smakowały wybornie! . Bez grilla, którego użyczył nam Pan Adam Czesnakowski na pewno nie byłyby taki smaczne! Wielkie brawa należą się również Pani Paulinie i jej koleżance za sprawną obsługę imprezy, a Pani Bogusi z zespołu My Przyjaciele za upieczenie aż czterech wyśmienitych ciast.

Przepyszne obiady od Pani Marii z Restauracja Złota Rybka” zostaną w pamięci zespołów na długi czas, podobnie jak kiełbaski od Pani Tereski z najlepszego sklepu w Sulikowie. Dziękujemy!

Dodatkową atrakcją był występ kapeli Tacy Sami oraz zespołu My Przyjaciele, które dostarczyły nam dodatkowej porcji muzycznych emocji.

Szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP Sulików, OSP Radzimów, OSP Studniska, OSP Miedziana, Ochotnicza Straż Pożarna Bierna na za pomoc w organizacji naszej imprezy. Wasza obecność była bezcenna!

Dziękujemy Pani Małgosi za pomoc w dekoracjach, a Pani Edycie i członkiniom Studniczanki Koło Gospodyń Wiejskich za zorganizowanie wesołych konkursów. Specjalne podziękowania należą się również Paniom z Tanecznego Kręgu„W KRĘGU ZATAŃCZONE…” – tańce w kręgu – Zgorzelec i okolice za uatrakcyjnienie naszej imprezy wspólnymi tańcami, które porwały wszystkich do zabawy.

Podziękowania składamy również Panu Marcinowi za sprawny i w pełni fachowy dozór elektryczny nad naszą imprezą. Dziękujemy DJ Panu Bartoszowi za profesjonalną oprawę muzyczną wieczornej części imprezy.

Dzięki składamy również Sołtysom i Radom Sołeckim: Studniska Górne, Studniska Dolne , Sołectwo Radzimów Górny, Mała Wieś Dolna, Radzimów Dolny, Mikułowa – Wieś Mikołajów i @Miedziana za dofinansowanie naszej uroczystości.

Świetnie sprawdził się zespół ratownictwa medycznego, a także ochrona z firmy Impel. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Muzeum Regionalne w Lubaniu, Izbie Podolskiej w Węglińcu, Zespół Górali Czadeckich „Pojana”, Zespołowi Górali Czadeckich Dolina Nowego Sołońca oraz Regionalne Centrum Kultury w Pile za udostępnienie wspaniałych eksponatów i filmu do naszej wystawy pn „Losy przesiedleńców na Dolny Śląsk po 1945 r”, a Panu Piotrowi Bączkiewicz Czadecko za profesjonalne prezentowanie wystawy.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także do kierownika kopalni Holcim Polska w Sulikowie Pana Sebastiana Kuczyńskiego za wsparcie finansowe naszej imprezy.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne świętowanie! To dzięki Wam to wydarzenie było tak wyjątkowe!