Dzień Seniora 2022

W dniu 21.10.2022 r. w w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie odbyła się uroczysta impreza z okazji Światowego Dnia Seniora.

W dniu 21.10.2022 r. w w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie odbyła się uroczysta impreza z okazji Światowego Dnia Seniora. To wspaniały moment na okazanie wyrazów uznania i podziwu dla ich aktywności, wiedzy i doświadczenia.

Imprezę  rozpoczęła Dyrektor GOK Elżbieta Wąsowska – Bodo, która serdecznie przywitała wszystkich zaproszonych  Gości, w tym – Wójta Gminy Roberta Starzyńskiego, który życzył wszystkim seniorom, zdrowia, pogody ducha, życzliwości oraz pięknej „jesieni życia”. Po życzeniach nadszedł czas na część artystyczną. Występ rozpoczęły przedszkolaki z grupy Żabki, które pod kierunkiem pani Kingi Koniuszewskiej zabrały gości w „kosmiczną podróż”. Ze swoim programem artystycznym wystąpili również uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie przygotowani przez wychowawczynię p. Alinę Pająk, oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Biernej prowadzeni przez p. Dominikę Mielcarek. Program szkolnych artystów uświetnił taniec nowoczesny w wykonaniu  uczennicy klasy 8 Julii Didek. Po występie przedszkolnych i szkolnych artystów przyszedł czas na zaprezentowanie grupy wokalnej Agat, która powstała 26 lat temu przy Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Zespół może się pochwalić licznymi nagrodami i wyróżnieniami na arenie powiatowej, wojewódzkiej i ogólnokrajowej. Dzięki bogatemu i różnorodnemu repertuarowi zespół wokalny Agat zaprezentował ciekawą, różnorodną i bardzo rozśpiewaną  formą prezentacji scenicznej. Zespół AGAT muzycznie przygotowuje nauczyciel śpiewu Pan Mariusz Mieszkowski. Kierownikiem zespołu jest Pani Elżbieta Markowska. Po bardzo rozśpiewanym  koncercie wszyscy goście  zostali  zaproszeni do obejrzenia wystawy „Kołatkowo” pani Bożeny Ziobro. Pani Bożena, która będąc kilkakrotnie  na Malcie, fotografowała ręcznie zdobione kołatki dzięki którym maltańskie drzwi zyskały duszę. Końcowym akcentem imprezy  było zaproszenie na prelekcję przygotowaną przez  panią Katarzynę Zych Powiatowego Rzecznika Konsumentów pn. „Kupuj z głową”. Każdy senior miał okazję zrobienia pamiątkowego zdjęcia w przygotowanej okazjonalnej fotobudce, która cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. Po części artystycznej, przyszedł czas na ciepłe słowa, podziękowania, oraz słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Gminny Ośrodek Kultury dziękuje  ze pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku p. Teresie Bogdanowicz, Weronice Ziółkowskiej, Krystynie Pobiedzińskej, Bożenie Piątek, Stanisławie  Bogdanowicz, oraz członkinim Klubu Seniora w Sulikowie paniom: Ewie Wilgosz, Danucie Sawickiej i Janinie Tryzubowicz

PRACOWNICY GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SULIKOWIE  DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM SENIOROM ZA LICZNY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI I RAZ JESZCZE SKŁADAJĄ NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI.