Gminny Konkurs Recytatorski

W środę, 28 lutego, w sali widowiskowej ośrodka kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, który zgromadził utalentowanych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie. Konkurs miał na celu promowanie talentów recytatorskich oraz rozwijanie wrażliwości na literaturę wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy, podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz VII-VIII, zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, co sprawiło, że zadanie jury w wyłonieniu laureatów nie było łatwe.

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Komisja wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klas IV -VI :

• I miejsce Anna U.
  • II miejsce Jowita M.
  • III miejsce Helena K.

Wyróżnienia otrzymali :

• Zofia D.
  • Lena C.
  • Zofia W.

Kategoria klas VII – VIII

• I miejsce Michał D.
  • II miejsce Hanna S.
  • III miejsce Wiktoria J.

Wyróżnienia otrzymały :

• Julia U.
  • Aleksandra K.

Wszyscy nagrodzeni zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych!

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie. W oczekiwaniu na wyniki konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Organizatorzy dziękują recytatorom oraz ich opiekunom za przygotowanie i udział w kolejnej edycji gminnego konkursu recytatorskiego 2024.