Spotkanie autorskie „Kajtusiowe opowieści”

Dnia 28 listopada w Bibliotece Publicznej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie autorskie oraz warsztaty literacko-plastyczne prowadzone przez Panią Monikę Sawicką-Kacprzak. Podczas tego wydarzenia Pani Monika rozmawiała z najmłodszymi uczestnikami o tematach związanych z przyjaźnią oraz zawodem pisarza. Spotkanie, noszące tytuł „Kajtusiowe opowieści”, było dedykowane uczniom klasy 2 Szkoły Podstawowej w Sulikowie. Autorka przygód oraz właścicielka psa o imieniu Kajtek dzieliła się z dziećmi swoimi doświadczeniami dotyczącymi przyjaźni, odpowiedzialności za zwierzęta oraz procesu tworzenia książek. Na zakończenie spotkania odbyły się zagadki, quizy oraz kolorowanki związane z psem.

Kolejne warsztaty miały miejsce dla uczniów klasy 1. Dzieci dowiedziały się o pracy pszczoły, zrozumiały jej ogromne znaczenie dla środowiska, a także miały okazję zobaczyć prezentację na temat tego, jak wyglądałby świat bez pszczół. Poznały różne gatunki pszczół, spróbowały pysznego miodu oraz przypomniały sobie piosenkę o Pszczółce Mai. Natomiast uczniowie klasy 6 wzięli udział w warsztatach ekologicznych, które obejmowały wspólne śpiewanie, rozwiązywanie rebusów oraz tworzenie prac plastycznych, dzięki czemu czas minął bardzo szybko.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe pamiątkowe zdjęcia oraz za książki, które zostały podarowane bibliotece.