Dzień postacji z bajek

Dziś bibliotekę odwiedziła Królowa Śniegu! Była też Królowa Elsa i to nie jedna! był Spiderman, Batman i Kopciuszek w pięknych pantofelkach, uroczy Dzwoneczek, Alicja z krainy czarów oraz fantastyczny Pinokio.

Zastanawiacie się dlaczego i skąd oni wszyscy się tu znaleźli? To przedszkolaki z Przedszkole Publiczne w Sulikowie grupa „Sówek“ i „Motylków” w radosnym korowodzie przeszła ulicami Sulikowa aby dotrzeć do biblioteki i świętować Dzień Postaci z Bajek. Rozpoczęliśmy od bajki o słoniu Elmerze i jego wyjątkowym święcie którą, wyjątkowo i specjalnie dla przedszkolaków czytała Myszka Minnie.

Później, w sali warsztatowej, dzieci stworzyły własne projekty słonia. Okazało się, że słonie nie są tylko szare i tylko w kratkę jak Elmer, słonie stworzone przez Sówki i Motylki to eksplozja kolorów i faktur! Tworzenie ich uruchomiło dziecięcą fantazję i rozwinęło kreatywność.

Dziękujemy za odwiedziny ! Do zobaczenia!