Odkryj Świat Małej Książki

Odkryj Świat Małej Książki: Nowości, Przygody i Wyprawki Czytelnicze dla Najmłodszych!

„Akcja „Mała książka – wielki człowiek“ cieszy się niezmiennie wielką popularnością od lat, a do naszej biblioteki właśnie trafiła kolejna partia wyprawek czytelniczych dla najmłodszych z Instytutu Książki. Nasi mali czytelnicy uwielbiają zbierać naklejki przy każdej wizycie – są książeczki, zakładki, karty do naklejek oraz odznaki super czytelników. Kuba z Przedszkola Publicznego w Sulikowie ma już swoją książkę oraz kartę do zbierania naklejek.

Warto zatem ciepło się ubrać i odwiedzić naszą bibliotekę! Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnych przygód na kartach książki. Pozostając w temacie „Mała książka – wielki człowiek“, przedstawiamy Wam kilka nowości przeznaczonych właśnie dla najmłodszych czytelników.

Kociorożka? Pandarina? Mopsorożek? Któż to taki? Zajrzyjcie do sklepiku z Magicznymi Zwierzętami pani Łapki i zobaczcie, jaką moc ma każdy z nich. A może chcielibyście posłuchać słoniowych opowieści Elmera? Elmer to słoń w kratkę! Widzieliście kiedyś takiego słonia? Z pewnością nie, ale zapewniam was, że przygody z Elmerem są niesamowite!

Przyjdźcie do biblioteki, aby dowiedzieć się, kto widział mamuta, co słychać w Lawendowym Przedszkolu oraz dlaczego króliki mkną saniami, a reniferki ratują święta. Zróbcie razem z rodzicami wyścig do czekolady i spróbujcie spędzić rok w lesie, poznając jego mieszkańców i ich zwyczaje. A na dobranoc sprawdźcie, dlaczego Smoczyca tak bardzo chciała iść spać.”