IV Integracyjna Biesiada

W sobotnie popołudnie 21 października 2023 r. w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się czwarta biesiada integracyjna pn. „Poznajmy swoje korzenie”, której gospodarzem była „ Kapela Tacy Sami” z Sulikowa. Na scenie widowiskowej GOK wystąpiły „Błękitne Kamizelki z Łagowa”, “Rozmaryn z Markocic”, “Echo Bukowiny” z Lubania, “Chabry” z Kwieciszowic, “Łużyczanki” z Pobiednej oraz “Kapela Tacy Sami” z Sulikowa. Wspólne biesiadowanie, ludowe tradycje muzyczne i międzygminna integracja to cechy tegorocznego muzycznego spotkania. Wśród wszystkich wykonawców widać było pasję oraz ogromny szacunek do tradycji i muzyki ludowej. Wielkie podziękowania dla wszystkich zespołów śpiewaczych za wspaniałe występy oraz kultywowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego.