5 medali Sekcji Sulików na IV Karate Lubin Cup

Na pierwszy turniej w swojej historii ekipa Prime Lubań udała się do Lubina, gdzie 14.10.2023 rozgrywano IV Karate Lubin Cup w ramach zawodów Polskiej Unii Karate. Ośmiu zawodników wraz ze swoimi trenerami Tomaszem Podbuckim i Michałem Budzińskim rywalizowało o medale z zawodnikami z całego Dolnego Śląska oraz Szczecina.

Był to także debiut dla zawodników trenujących w Sekcji Sulików. 5-osobowa reprezentacja gminy w swoim pierwszym starcie zdobyła aż 5 medali!

Dwukrotnie na podium zameldował się Błażej Poniatowski, który w konkurencji kata i kumite U12 osiągnął 3 miejsca. Brązowe medal w kata U10 dorzuciła Amelia Klichowska a także panowie – Jakub Dzikowski w kumite U10 i Antoni Osiński w kumite U14.

Bez medalu ale z cennym doświadczeniem po dobrych walkach wrócił Natan Osiński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom. Słowa podziękowania za doping i wsparcie kierujemy do rodziców obecnych na zawodach w Lubinie.

Akademia Sportu Prime prowadzi treningi Karate Olimpijskiego dla dzieci i młodzieży w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie w każdy wtorek o 17. Cały czas prowadzimy nabór do sekcji początkującej. Zapraszamy na bezpłatny trening próbny.

Tomasz Podbucki
Prezes AS Prime