Wycieczka do arboretum w Wojsławicach

4 czerwca 2023 r. grupa uczestnicząca w projekcie „Dla Ziemi, dla Nas, dla Siebie” wzięła udział w niezwykłej wycieczce do arboretum w Wojsławicach. Przepiękna pogoda sprzyjała podziwianiu piwonii, rododendronów, irysów i innych pięknych nasadzeń. Spacerując po kolorowych rabatach, byliśmy zachwyceni niepowtarzalnym drzewostanem i egzotycznymi roślinami.

Podczas wizyty mieliśmy okazję podziwiać wystawę florystyczną „Monarchini wśród kwiatów”, malarską wystawę „Piwoniowy zawrót głowy” oraz wziąć udział w warsztatach florystycznych „Panny Peonianki”. Dla zainteresowanych oferowano również spacer po Arboretum w towarzystwie przewodnika. Jednak prawdziwym wyjątkiem tego roku Święta Piwonii byli goście specjalni – cesarzowa Józefina, jej małżonek Napoleon Bonaparte oraz świta, których można było spotkać na malowniczych alejkach ogrodu.

Projekt „Dla Ziemi, dla Nas, dla Siebie”, w którym uczestniczyli mieszkańcy gminy Sulików, jest odpowiedzią na potrzebę edukacji ekologicznej i budowania świadomości klimatycznej. Dzięki hojnej darowiźnie od Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”, udało się zrealizować te działania.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w wyjątkowej wycieczce i zaangażowanie w ochronę naszego środowiska. Wspólnie tworzymy lepszą przyszłość dla Ziemi i dla nas samych!