Relacja z wystawy „Osobliwości Szymborskiej”

Z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, mieliśmy  przyjemność zaprezentować wyjątkową wystawę pn. „Osobliwości Szymborskiej”. Do połowy czerwca br. można było poznać oryginalną interpretację plastyczną wierszy naszej noblistki. Prezentowane grafiki wykonali słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury „Skiba” we Wrocławiu. Wystawa ta spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów tutejszej szkoły  i mieszkańców naszej gminy.

Całość zorganizowanej prezentacji, wzbogacono pokazem multimedialnym. Ta forma przekazu pozwoliła poznać bliżej Poetkę a  ciekawostki z jej życia przekonały młodzież, że bardzo niepozorni ludzie, stają się niezwykłymi.

Dziękujemy Pani dyr. Szkoły Podstawowej Annie Poniedziałek i opiekunowi grup Grażynie Rachańskiej za zainteresowanie wystawą  i chęć współpracy.