Przedszkolaki w Krainie Książek

Kiedy jest najlepszy czas na to aby uczyć dzieci miłości do książki i rozbudzać zainteresowania czytelnicze? Zdań na pewno jest wiele. Jednak wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na promowanie wiedzy i czytelnictwa wśród dzieci. Dlatego z okazji Światowego Dnia Książki,  dwie grupy z Państwowego Przedszkola w Sulikowie zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne do Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Sulikowie. Tematem pierwszych warsztatów był „ Recykling dla dzieci”. Przedszkolaki z grupy Pani Kingi, utwierdziły się w przekonaniu, że segregacja śmieci  to pierwszy krok do recyklingu. Podczas warsztatów, promując ideę recyklingu dzieci wykonały ozdoby na parapet w postaci egzotycznych kaktusów wykorzystując folię bąbelkową.

Tematem drugiego spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i pokazanie, że można w niej oprócz wypożyczania książek również dobrze się bawić i rozwijać swoje talenty. Dzieci przede wszystkim dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Potem zwiedzały bibliotekę .Z okazji trwającej wystawy z okazji 100 rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej i  w ramach warsztatów bibliotecznych przedszkolaki z grupy P. Grażyny obejrzały krótki film o polskiej noblistce. O tym, że kiedyś też była dzieckiem i miała swoje marzenia. Jak mieszkała i żyła.

Na zakończenie spotkania grupa wykonała zakładki do książek.