Gminny Konkurs Recytatorski, Sulików 2023r.

To już nasza tradycja!

W środę  15 marca  br. na sali widowiskowej  Ośrodka Kultury w Sulikowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.  Celem konkursu było upowszechnienie kultury żywego słowa, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji i prozy, oraz promowanie talentów recytatorskich. Podczas konkursu zaprezentowała się młodzież klas IV-VI oraz VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Sulikowie oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej. Organizatorem tego wydarzenia był  Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie.

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze a występom recytatorów towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

W zmaganiach o zdobycie czołowych miejsc udział wzięło 20 uczniów w dwóch kategoriach, spośród których  wyłoniono 13 laureatów jako reprezentantów gminy Sulików podczas eliminacji powiatowych.

Komisja w składzie: Elżbieta Wąsowska-Bodo, Aleksandra Adamiak, Ilona Gorąca oraz Dominika Mielcarek  przyznała następujące miejsca:

Kategoria klas IV-VI

I miejsce  Anna Uczkiewicz
II miejsce Michał Dąbrowski
III miejsce  Julia Urbanowicz i Marcel Wastag

Wyróżnienia otrzymały Hanna Sulima oraz Jowita Sianowska.

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce Maja Latkowska
II miejsce Szymon Grochalski i Oliwia Wisiecka
III miejsce Maja Mazur

Wyróżnienia otrzymali Milena Bogdanowicz, Sebastian Migdał i Malwina Duszyńska.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy  ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury    w Sulikowie. W oczekiwaniu na wyniki konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Organizatorzy dziękują recytatorom i ich opiekunom za przygotowanie i udział w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego 2023.