Otwarcie „Zielonego eko-saloniku”

W dniu 10 lutego 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie odbyło się uroczyste otwarcie naszego nowego „Zielonego eko-saloniku” mieszczącego się w miejscu dawnej „kawiarni”. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, pracownicy GOK w Sulikowie oraz grupa dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie wraz z ich wychowawczyniami.

Pomieszczenie gruntownie wyremontowano i wyposażono w nowe sprzęty ze środków Gminy Sulików a także dzięki darowiźnie otrzymanemu przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie od Fundacji Santander na realizację wygranego projektu, w programie „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”.

Dzięki remontowi salę, dotychczas surową i pozbawioną zieleni, zmieniono w czytelnię z ekologiczną przestrzenią: żywa ściana z  mchu i roślin stabilizowanych oraz kwiaty na regałach i półkach tworzą przyjazny mikroklimat. W realizację projektu zaangażowali się pracownicy GOK, którzy własnymi siłami wykonali obrazy z mchu tworzące zieloną ścianę oraz umeblowali i udekorowali pomieszczenie kwiatami.

Cieszymy się, że mieszkańcy gminy Sulików uzyskali piękny eko-salonik, który będzie wykorzystywany jako miejsce kameralnych spotkań literackich, spotkań czytelników, warsztatów muzycznych oraz jako miejsce relaksu.