Zakończenie projektu „Zielony eko-salonik czytelniczy”

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zakończył projekt  „Zielony eko-salonik czytelniczy” realizowany dzięki darowiźnie uzyskanej od Fundacji Santander w ramach programu „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”.

Zgodnie z założeniami projektu w pomieszczeniu przeznaczonym na czytelnię utworzyliśmy przestrzeń przyjazną dla czytelników naszej biblioteki. Ze środków własnych oraz otrzymanych na ten cel z Urzędu Gminy  Sulików przeprowadziliśmy tam gruntowny remont. Zgodnie z założeniami, dotychczas surowe, pozbawione zieleni pomieszczenie zmieniono w czytelnię z ekologiczną przestrzenią: żywa ściana z  mchu i roślin stabilizowanych oraz kwiaty na regałach i półkach tworzą przyjazny mikroklimat. Czytelnicy skorzystają z wyposażenia: wygodnych puf do siedzenia oświetlonych lampami podłogowymi, podręcznych stolików na książki. Całości dopełnia jutowy dywanik i mini fontanna. W realizację projektu zaangażowali się pracownicy GOK, którzy własnymi siłami wykonali obrazy z mchu tworzące zieloną ścianę oraz umeblowali i udekorowali pomieszczenie kwiatami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia żywych obrazów, które przeprowadziła instruktorka z GOK. Uczestnicy warsztatów uczyli się wykorzystywać żywe elementy przyrody  w zaaranżowaniu ekologicznych przestrzeni domowych. Eko-salonik będzie wykorzystywany jako miejsce spotkań czytelników oraz miejsce relaksu. Każdy chętny może spędzić tam czas z książką. Będą się tam odbywać kameralne spotkania literackie oraz warsztaty muzyczne.

#fundacjasantander  #tumieszkamtuzmieniam  #ekosalonikczytelniczysulikow  #goksulikow #bibliotekasulikow