„TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca projektu „Zielony eko-salonik czytelniczy” realizowanego dzięki darowiźnie uzyskanej od Fundacji Santander w ramach programu „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”.
Zgodnie z założeniami projektu w pomieszczeniu przeznaczonym na czytelnię tworzymy przestrzeń przyjazną dla czytelników naszej biblioteki. Ze środków własnych oraz otrzymanych na ten cel z Urzędu Gminy Sulików przeprowadziliśmy tam gruntowny remont a obecnie jesteśmy na etapie urządzania wnętrza elementami wyposażenia zakupionymi dzięki środkom uzyskanym w projekcie. Pracownicy GOK własnym nakładem pracy utworzyli przepiękne obrazy z mchu i roślin stabilizowanych, które utworzą zieloną, żywą ścianę.
Przypominamy, że jesteśmy jednym z 58 laureatów konkursu TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM -edycja 2021 /przy 1062 złożonych wniosków/.
Już wkrótce przedstawimy relację z naszych działań i zaprosimy mieszkańców do nowego ekologicznego saloniku czytelniczego.
#fundacjasantander #tumieszkamtuzmieniam #ekosalonikczytelniczysulikow #goksulikow #bibliotekasulikow