Relacja z Jarmarku Świątecznego

Dnia 14 grudnia 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zaprosił gości na doroczny VII Jarmark Świąteczny. Już w drzwiach gości przywitała pięknie pachnąca oraz przystrojona świątecznie choinka a z piętra dochodziły odgłosy kolęd oraz zapach regionalnych przysmaków i kawy. Inauguracji tego magicznego spotkania  dokonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Wąsowska-Bodo oraz wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, który złożył wszystkim, licznie zgromadzonym gościom świąteczne życzenia. W niezwykłej przedświątecznej aurze uczestnicy Jarmarku mogli obejrzeć towarzyszące imprezie występy artystyczne. Jarmark rozpoczęła nowo powstała grupa wokalno-instrumentalna dzieci i dorosłych pod kierunkiem instruktora muzyki Adama Domino. Cudowne dziecięce głosy i dźwięki 11 gitar wzruszyły widownię oraz zachęciły do wspólnego kolędowania. Oklaskami powitano również najmłodszych uczestników części artystycznej. Pięknie zaprezentowały się maluchy z Przedszkola Publicznego w Sulikowie, pod opieką swoich wychowawczyń pań Grażyny Hulisz i Marzeny Oleksiewicz. Nie zabrakło również nastrojowych kolęd w wykonaniu grupy szkolnej działającej pod kierunkiem pani Barbary Pająk. W dalszej części programu mogliśmy podziwiać układy choreograficzne przygotowane przez instruktorkę tańca Karinę Rydarowicz. Pełne ekspresji tańce, do melodii przebojów bożonarodzeniowych, wprowadziły widzów w czas zbliżających się świąt. Ponowny występ grupy instrumentalno-wokalnej działającej przy GOK Sulików wprawił licznie zgromadzonych słuchaczy w prawdziwie magiczny czas zimowych świąt. Na zakończenie programu wystąpiła ze swoim repertuarem Kapela Pogranicze. Podczas Jarmarku rozstrzygnięte zostały dwa konkursy świąteczne: Eko Choinka i List  do św.Mikołaja. Uroczystego wręczenia nagród dokonali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wójt Gminy Sulików. Fundatorami nagród byli: Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie, Wójt Gminy Sulików, Kopalnia Lafarge i Sołtys z Radą Sołecką Małej Wsi Dolnej. Imprezie towarzyszyły warsztaty świąteczne prowadzone przez panią Izę i Anię. Chętni widzowie mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia przy świątecznej fotobudce.Wśród 14 wystawców byli obecni pracownicy ze Schroniska dla zwierząt. Hojne datki i zakupy dla czworonożnych przyjaciół znacznie zasiliły kasę schroniska dla zwierząt w Dłużynie.  Wszystkim osobom, które zaprezentowały swoje  wyroby  rękodzielnicze  dziękujemy  za trud włożony w przygotowanie pięknych ozdób i smakołyków. Dziękujemy również  wykonawcom programu artystycznego i ich reżyserom   za występy, które sprawiły wielką radość wszystkim oglądającym. Dziękujemy wytrwałej, licznie zgromadzonej PUBLICZNOŚCI i … zobaczenia za rok.