Obchody Święta Niepodległości w Sulikowie

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie, dzięki darowiźnie uzyskanej od Fundacji PGE, realizuje projekt „Obchody Święta Niepodległości w Sulikowie”. Projekt jest głównym elementem  gminnych uroczystości z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach projektu ogłosiliśmy konkurs plastyczno-literacki pod tytułem „Kolory Niepodległości”. Prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej a laureatów uhonorujemy atrakcyjnymi nagrodami.  Ponadto zakupimy flagi Polski, które zostaną rozdane mieszkańcom gminy Sulików, a także  baner okolicznościowy, który będzie podkreślał znaczenie tego święta. Głównym punktem naszego projektu jest występ grupy rekonstrukcyjnej – „Żywa lekcja historii- walka Polski o niepodległość”.

Pokaz ten uświetni gminne obchody Święta Niepodległości w dniu 10.11.2022r. o godz. 12.45 na sulikowskim Rynku.

#swietoniepodleglosci #fundacjapge #darowiznaodfundacjipge