Wolontariusze i Wolontariuszki poszukiwani

Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek, w celu wspierania  działań skierowanych do osób z Ukrainy, które znalazły się w gminie Sulików.

Wsparcie działań Urzędu Gminy Sulików oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie skierowanych do uchodźców z terenów objętych wojną na Ukrainie.

Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek, w celu wspierania  działań skierowanych do osób z Ukrainy,  które znalazły się w gminie Sulików.

Do zadań wolontariuszy i wolontariuszek należało będzie  /zakres zadań do wykonania będzie ustalany indywidualnie / :

• ścisła współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sulikowie i Urzędem Gminy Sulików w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy
  • towarzyszenie uchodźcom w załatwianiu podstawowych spraw: lekarz, szkoła, urząd, itp./
  • prowadzenie zajęć z dziećmi w tworzonej w GOK świetlicy: gry zabawy, malowanie, itp., oraz z osobami dorosłymi – inwencja własna
  • pomoc w wykonywaniu tłumaczeń na język ukraiński  /dotyczy wolontariuszy ze znajomością języka/
  • możliwość angażowania się w inne zadania dotyczące pomocy uchodźcom przekazane przez osobę koordynującą (zakres dodatkowych zadań zawsze jest ustalany z wolontariuszem / wolontariuszką)

Od kandydatów i kandydatek oczekujemy:

• otwartości w stosunku do  osób  z różnych kręgów kulturowych
  • dyspozycyjności w wymiarze minimum 4 godzin tygodniowo

od ok. połowy marca do czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia wolontariatu

• podstawowej wiedzy o załatwianiu podstawowych spraw np. urzędowych,
  • dobrej znajomości języka polskiego

Mile widziane / nie jest to warunek konieczny /

•  znajomość jednego spośród następujących języków : ukraińskich, rosyjski, angielski

Wolontariat jest skierowany do osób powyżej 18 roku życia.

Osobom, które zdecydują się wesprzeć program swoim zaangażowaniem, zapewniamy:

• współpracę w oparciu o porozumienie o wolontariacie.

Gorąco zachęcamy do zgłaszania się na wolontariat.

PROWADZIMY NABÓR CIĄGŁY