Wizyta muzyków pierwszego dnia wiosny.

21 marca, pierwszego dnia wiosny zawitali do naszego ośrodka kultury muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej.

21 marca, pierwszego dnia wiosny zawitali do naszego ośrodka kultury muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej  z koncertem pn. „Urodziny Pana Józefa”.

Dawno, dawno temu w Wiedniu mieszkał kompozytor, Pan Józef Haydn. Całe dnie spędzał na pisaniu nowych utworów, był już publiczności dobrze znany, miał też przyjaciela-Wolfganga Amadeusza Mozarta. Różnili się mocno charakterem czy podejściem do życia, lecz obaj tak samo kochali muzykę. Jakiś czas później do tej wspaniałej dwójki kompozytorów  dołączył trzeci-Ludwig van Beethoven. Do dziś podziwiamy ich twórczość. W swoim życiu mieli różne przygody i o kilku z nich uczniowie ze Szkoły w Sulikowie dowiedzieli się podczas tego niezwykłego koncertu.