Komunikat dla obywateli Ukrainy

W Gminie Sulików od 15 marca uruchamiamy świetlicę, która będzie dostępna dla obywateli z Ukrainy.

Szanowni Państwo, przybysze z Ukrainy!

Aby ułatwić Wam aklimatyzację w Gminie Sulików od 15 marca uruchamiamy świetlicę, która będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godz 10.00-14.00.

W tym czasie będziecie mogli skorzystać z laptopów, internetu, drukarki i kserokopiarki. Dla dzieci przygotowaliśmy ciekawe gry planszowe, kącik zabaw, malowanki, i przybory do rysowania- a wszystko pod okiem osoby mówiącej w języku ukraińskim. Nasz instruktor tańca chętnie przyjmie  dzieci ukraińskie, aby nauczyć je nowoczesnego tańca.

Dorosłych zapraszamy do wspólnego tworzenia dekoracji okolicznościowych pod okiem naszych pracowników.

Dodatkowo, raz w tygodniu w czwartki, w godz. 9.00-12.00 dyżurować będzie osoba biegle władająca językiem ukraińskim. Pomoże ona w załatwieniu podstawowych spraw: lekarz, szkoła, urząd itp.

Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby. Możemy zorganizować lekcje nauki polskiego. Czekamy na Was i wasze pomysły.

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury, Plac Wolności. Mail: goksulikow@gmail.com, tel. 757787310. https://goksulikow.pl/,

Razem możemy więcej!

Шановні гості, приїжджі з України!

Для полегшення акліматизації в Гміні Сулікув  від 16 березня ми відкриваємо світлицю, яка буде доступна з понеділка до п‘ятниці з 10.00 до 14.00 години.

За час перебування ви зможете використовувати ноутбуки, інтернет, принтер та ксерокс. Для дітей ми приготували цікаві настільні ігри, кімнату для розваг, всі необхідні канцтвовари для творчості – все під пильним наглядом особи, що розмовляє українською мовою. Наш інструктор з танців, із задоволенням прийме українських дітей, щоб навчити їх сучасному танцю.
 Дорослих запрошуємо до спільного виготовлення різних декорацій разом з нашими працівниками.
 Додатково, раз в тиждень у четвер з 9.00 до 12.00 години, чергуватиме людина яка вільно володіє українською мовою. Це надасть можливість вирішити основні потреби: лікар, школа, місцева адміністрація тощо.
 Ми відкриті до Ваших потреб. Можемо також організувати заняття з вивчення польської мови. Чекаємо на Вас та Ваші ідеї.

Запрошуємо до Муніципального осередку культури, Площа Свободи.
Mail: goksulikow@gmail.com, тел. 757787310, https://goksulikow.pl/,

Разом зможемо більше!