Wszystkie tajemnice Świętego Mikołaja

Sprawdź relację z warsztatów, które odbyły się w GOK z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Sulikowie.

Postać tego świętego otoczona jest wieloma legendami a życie św. Mikołaja, tak bardzo jest upiększone przez ludową wyobraźnię, że do dzisiaj pozostaje zagadką.

Żeby rozwiązać tajemnicę „podrzucanych prezentów”, 24 i 25 listopada, dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie wzięły czynny udział w warsztatach i dyskusji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Bibliotekę Publiczną w Sulikowie. Tematem spotkania była długo wyczekiwana wizyta św. Mikołaja i historia prezentów, którymi obdarowuje dzieci. Teorii było wiele, ale zagadkę udało się rozwiązać.

Pytanie było jedno, jak to jest, że jednego dnia, 6 grudnia, dzieci na całym świecie odwiedza św. Mikołaj.
Tą tajemnicę pomogły rozwiązać dwie autorki książki dla dzieci, Hiroko Motai i Marika Mailaja w książce pt. „Milion miliardów świętych Mikołajów”, wydawnictwa Dwie Siostry. Polecamy wszystkim niedowiarkom zapoznanie się z lekturą. Dzieci bawiły się przy niej doskonale.

Gorący czas przygotowań przedświątecznych przed nami. Przeważnie wszyscy się w nie angażujemy i wszyscy lubimy dostawać prezenty. Żeby na nie zasłużyć musimy naprawdę uwierzyć w św. Mikołaja. On istnieje naprawdę.