„Na styku kultur” – spotkanie z Filharmonią Dolnośląską

Dźwięki muzyki w wykonaniu artystów z Filharmonii Dolnośląskiej zainaugurowały cykl lekcji muzycznych.

Dźwięki muzyki w wykonaniu artystów z Filharmonii Dolnośląskiej zainaugurowały cykl lekcji muzycznych przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej, które odbywać się będą raz w miesiącu w Gminnym Ośrodku Kultury w roku szkolnym 2021/2022. Tym razem temat spotkania brzmiał „ Na styku kultur.” Z każdym regionem wiąże się jakaś historia, charakterystyczne tradycje, muzyka oraz zwyczaje. Tworzą one niepowtarzalny obraz danej krainy geograficznej i społeczności mieszkającej na jej terenie. Jakie kultury splatają się na Dolnym Śląsku? Jak duży wpływ na tutejszą sztukę ma historia regionu i bliskość czeskiej oraz niemieckiej granicy. Gdzie znajduje się miasto o którym długo prawie nikt nie wiedział? Co to jest mała Moskwa? Skąd się wzięły greckie zwyczaje i skandynawskie smoki pod Śnieżką? Dajmy  się zaskoczyć naszej „Małej Ojczyźnie i muzycznej różnorodności jej kultur.