Przy sulikowskiej choince. Tradycje świąteczne na pograniczu polsko-saksońskim

W dniu 07 grudnia 2019r. odbył się Jarmark Świąteczny i towarzyszące mu warsztaty, realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie w ramach projektu pod nazwą: „Przy sulikowskiej choince. Tradycje świąteczne na pograniczu polsko-saksońskim”. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022. Całkowity koszt projektu wynosi 17.907,22 EUR euro. Przyznana kwota dofinansowania ze środków EFRR wynosi 15.221,13 euro a z budżetu państwa 895,36 euro. Partnerem w projekcie ze strony niemieckiej jest Gmina Hohendubrau.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprezy, wystawcom, którzy zaprezentowali swoje wyroby w pięknych domkach kiermaszowych, osobom występującym na scenie a przede wszystkim mieszkańcom gminy Sulików oraz gminy Hohendubrau, którzy licznie zaszczycili nas swoją obecnością na Jarmarku. Szczególnie cieszy wyjątkowo duże zainteresowanie przeprowadzanymi warsztatami świątecznymi.

Mamy nadzieję, że idea jarmarku organizowanego na sulikowskim Rynku, w trakcie którego włączana jest świąteczna iluminacja świetlna na trwałe przyjmie się w naszej gminie , jak również będzie okazją do dalszego umożliwienia mieszkańcom pogranicza polsko-saksońskiego wspólnych spotkań i poznawania tradycji świątecznych po obu stronach granicy.

______

Projekt „Przy sulikowskiej choince. Tradycje świąteczne na pograniczu polsko-saksońskim” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Das Projekt „Sulikower Tannenbaum. Weihnachtstradition im Polnisch-Sächsichen Grenzgebiet” wird aus den Mittel des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung sowie aus den Staatsmittel im Rahmen des Kleinprojektefonds Interreg Polen-Sachsen 2014-2022 mitfinanziert.