Goście w Ostrym Narożniku

17.09.2019r. podczas podróży studyjnej gościliśmy w Ostrym Narożniku uczestników XIX Polsko-Niemieckiej Konferencji „Architektura ryglowa – wspólne dziedzictwo ANTIKON 2019”.
Uczestnicy konferencji zajmują się problemami ratowania, ochrony, popularyzacji i wykorzystania obiektów architektury ryglowej i drewnianej w Europie i na świecie. To również forum dyskusyjne, dzięki któremu od zniszczenia i zapomnienia uratowano już parędziesiąt obiektów architektury ryglowej i drewnianej. Projekt ANTIKON od lat przyczynia się do szeroko rozumianej popularyzacji wiedzy wśród właścicieli obiektów ryglowych na temat prawidłowego przeprowadzania remontów, prac konserwatorskich i ochrony obiektów. Konferencja ma bogatą historię, cykliczny charakter i odbywa się od 1996 r. O wielopłaszczyznowości projektu ANTIKON świadczy możliwość spotkania, wymiany poglądów i doświadczeń różnych grup zawodowych i społecznych zainteresowanych losem obiektów architektury ryglowej i ich zachowaniem. Uczestnicy konferencji zwiedzili nasz dom przysłupowy, dowiedzieli się o historii tego budynku, co uwiecznili na niezliczonych zdjęciach. Czuliśmy niezmierna dumę z tej wizyty.