Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

10 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury Bibliotece Publicznej w Sulikowie, odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Tym razem tematem przewodnim były zbliżające się Święta Wielkanocne. Uczestnicy szukali odpowiedzi na  pytanie: „Co to jest tradycja?”
Padło wiele odpowiedzi, w większości bardzo trafnych, jednak okazało się, że  ze świętami kojarzony był …zając z prezentami. Dlatego, żeby przybliżyć znaczenie Świąt Wielkanocnych, dzieciom zaprezentowana została prezentacja multimedialna  dot. tradycji świątecznych widzianych oczami innych równolatków.
Były zagadki i omawianie wyglądu „Palm Wielkanocnych” oraz tradycji ludowych związanych ze święceniem palm na podstawie ilustracji. Zajęcia zakończyły warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonywali kolorowe zawieszki na okna