DKK – „Bycie damą zobowiązuje”

Czy bycie księżniczką jest trudne? Na takie pytanie odpowiadały dzieci podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się  6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury Bibliotece Publicznej w Sulikowie. Tematem przewodnim było zbliżające się święto wszystkich dziewczynek, 8 marca. Małe kobietki – księżniczki, uczestniczki spotkania z przyjemnością wysłuchały bajek o tematyce dworskiej. Etykieta i maniery zawarte w tekstach, często rozśmieszały  i bawiły do łez. Jedno jest pewne, każda bez wyjątku pragnie być lubiana i szanowana. A jak jest obecnie ? Może nie tak różowo i bajkowo, ale na pewno każda pragnie być wyjątkowa .

Podczas spotkania wykorzystano książkę pt. Najpiękniejsze baśnie z tekstem polskim Mieczysław Godynia