IV Jarmark Bożonarodzeniowy

W miniony piątek tj. 14 grudnia, w godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie odbył się doroczny, IV Jarmark Bożonarodzeniowy.

Inauguracji dokonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Wąsowska-Bodo oraz wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.

Odwiedzający kiermasz goście mieli możliwość nabyć wyroby rękodzieła artystycznego między innymi ozdoby świąteczne, świece z wosku pszczelego robione ręcznie, stroiki bożonarodzeniowe, kremy i nalewki własnej roboty, które świetnie mogły służyć jako prezent pod choinkę dla najbliższych.

Podczas Jarmarku rozstrzygnięty został konkurs pn. „Witraż o tematyce świąteczno-zimowej.”

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody :

• I miejsce – Wojciechowi Wojaczyńskiemu  z Sulikowa
  • II miejsce – Filipowi Olechowskiemu z Miedzianej
  • III miejsce – Julii Dudzie z Mikułowej
  • oraz wyróżnienie dla Igi Kozłowskiej

W niezwykłej przedświątecznej aurze uczestnicy Jarmarku mogli obejrzeć towarzyszące imprezie występy artystyczne.

W czarodziejski czas świąt i świat baśni zabrała wszystkich grupa teatralna dzieci działających przy GOK Sulików pod kierownictwem instruktora plastyczno-teatralnego Grażyny Glodek.

W przejmujący sposób młodzi aktorzy zaprezentowali adaptację baśni J.Ch Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, w której wykorzystane zostały elementy pantomimy i teatru cieni.

W dalszej części programu mogliśmy podziwiać układy choreograficzne przygotowane przez instruktora tańca Adriana Mleczka. Pełne ekspresji, do melodii przebojów bożonarodzeniowych, wprowadziły widzów w czas zbliżających się świąt.

Oklaskami powitano również najmłodszych uczestników części artystycznej. Pięknie zaprezentowały się maluchy z Przedszkola Publicznego w Sulikowie. Pod opieką swoich wychowawczyń pań Beaty Szczepańskiej, Aleksandry Krupy i Grażyny Hulisz zaprezentowały „Taniec Śnieżynek” i specjalnie zaaranżowaną kolędę „Bóg się rodzi”, a gościnnie, w specjalnym programie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej. Pod opieką nauczyciela pana Ryszarda Swobody wykonały wiązankę kolęd polskich, porywając widzów do wspólnego śpiewu .

Dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały wziąć udział w tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym.