Patriotyczne Spotkania Biblioteczne dobiegły końca.

20 listopada miało miejsce ostatnie spotkanie dla dzieci zorganizowane z okazji rocznicy „100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę” .

Wzięły w nim czynny udział dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej i dwie grupy najmłodszych „czytelników” Państwowego Przedszkola w Sulikowie.

„Zdarzyło się w Polsce”, to tytuł bibliotecznych warsztatów edukacyjnych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną, w ramach których uczestnicy w skupieniu wysłuchali legend i podań dotyczących dziejów powstania Państwa Polskiego. Quizy i krzyżówki były dobrym sprawdzianem i podsumowaniem zapamiętanych wiadomości a dyskusja na temat literatury patriotycznej stała się zabawą i celem do upamiętnienia niektórych wydarzeń historycznych.

Pokazy multimedialne „ O symbolach narodowych”, piosenki patriotyczne przeznaczone dla dzieci, projekcja bajek oraz wystawa pt. „Ojcowie Niepodległości” z pewnością zapadną dzieciom w pamięci a dobrze znany wszystkim wiersz pt. Kto ty jesteś ? , będzie mottem przewodnim dorastającego Polaka.

Mecenasem akcji, jak i całych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę są w gminie Sulików Polskie Sieci Elektroenergetyczne – wyłączny operator systemu przesyłowego
w Polsce i nasz bliski partner.