11 listopada 2018r w GOKu

Dnia 11 listopada 2018r. na zakończenie Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Sulikowie, w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny, którego scenariusz napisała Pani Małgorzata Grabowska. Ona też odegrała główną rolę w tej sztuce.

Spektakl „Nie ma Cię na zawsze” dotyka bardzo trudnych czasów.
Trudnych nie tylko dla mężczyzn, żołnierzy, ale także dla kobiet.
Pokazuje czasy przed wojną, czasy wielkiej wojny oraz pierwsze chwile wolnej Polski z perspektywy naszych prababek.

Spektakl jest wędrówką przez losy polskich kobiet żyjących w trzech zaborach: w zaborze imperium rosyjskiego, austriackiego oraz pruskiego.

Co mogły przeżywać, kiedy ich ojcowie, mężowie i synowie szli do walki i często z niej nie wracali?

„Nie ma Cię na zawsze” to refleksja, to opowieść o wierze, determinacji, tragedii i nadziei.

Mecenasem akcji, jak i całych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę są w gminie Sulików Polskie Sieci Elektroenergetyczne – wyłączny operator systemu przesyłowego
w Polsce i nasz bliski partner.