Dożynki Gminne w Sulikowie

W ostatnią niedzielę wakacji w Sulikowie odbyło się tradycyjne Święto Plonów, czyli gminne dożynki. Na wszystkich przybyłych czekała barwna różnorodność zapewniona przez programy: oficjalny, wystawienniczy oraz kulturalno-rozrywkowy – zapewniając doskonałą zabawę dla każdego, kto odwiedził tego dnia Plac Wolności           w Sulikowie. Wójt Gminy Robert Starzyński i Dyrektor GOK Elżbieta Wąsowska – Bodo serdecznie powitali uczestników: Rolników, starostów dożynkowych, mieszkańców oraz zaproszonych gości. W trakcie imprezy odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za udział w konkursach dożynkowych tj. „Na najładniejsze stoisko dożynkowe”, „Na sulikowski kosz dożynkowy” oraz „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Organizatorzy zapewnili również szereg atrakcji dla dzieci. Niezwykłym urozmaiceniem okazały się m.in. bezpłatne dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty rękodzielnicze, animatorzy zabawiający najmłodszych. Wszyscy uczestnicy biesiadowali przy suto zastawionych stołach, mogli skosztować grochówki, pieczonych kiełbasek, pieczonego świniaka, pajdy chleba ze smalcem i kwaszonym ogórkiem oraz ciasta. Dodatkowo na każdego uczestnika imprezy czekał ciepły gulasz przygotowany na dużej patelni przez doświadczonego kucharza.

Część artystyczna Święta Plonów była zróżnicowana i dostosowana do preferencji odbiorców w różnym wieku i o odmiennych gustach muzycznych. Była to prawdziwa dawka mieszanki kulturowej-polskiej, ukraińskiej i greckiej.

[Not a valid template]

Projekt „Tradycje ludowe na pograniczu polsko-saksońskim-święto zbiorów” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu  Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.