Zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Najładniejsze stoisko dożynkowe”

Gminny Ośrodek Kultury  w Sulikowie ogłasza i zaprasza do wzięcia udziału w  dożynkowym konkursie na „Najładniejsze stoisko  dożynkowe

współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu  Małych   Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie

Pl. Wolności 9, 59-975 Sulików, tel. 75 77 87 310, email:goksulikow@gmail.com, www.gok.sulikow.pl

IDEA KONKURSU

1. Konkurs na „Najładniejsze stoisko dożynkowe” ma na celu:
  • wyłonienie i nagrodzenie najładniej i najciekawiej zaaranżowanego stoiska wystawienniczego oraz prezentacji oferowanych na nim wyrobów rękodzielniczych, zdrowej żywności, przetworów, roślin i innych produktów,
  • kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych z Dożynkami jako świętem zbiorów,
  • promocję walorów wsi polskiej a w szczególności Gminy Sulików ,
  • aktywizowanie lokalnej społeczności,
  • umożliwienie wymiany doświadczeń i zaprezentowanie efektów własnej pracy wystawców uczestnikom Dożynek Gminnych  w Sulikowie.
  1. Konkurs adresowany jest do mieszkańców, wytwórców ekologicznej żywności, rękodzielników, pasjonatów regionalnej kuchni, hodowców i innych osób chcących zaprezentować swoje wyroby a zamieszkujących Gminę Sulików oraz Gminę Hohendubrau- indywidualnych lub zrzeszonych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu w Regulaminie Konkursu – Pobierz

——————————————————————————————————————-

Projekt „Tradycje ludowe na pograniczu polsko-saksońskim–święto zbiorów”  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu  Małych   Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Das Projekt „Volkstraditionen an der polnisch-sächsischen Grenzregion-Erntefest” wird aus den Mittel des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung sowie aus den Staatsmittel im Rahmen des Kleinprojektefonds                                                                                                                                                      Interreg Polen-Sachsen 2014-2022 mitfinanziert.