Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Wzorem wielu polskich miast i miasteczek 13 czerwca i Sulików dołączył do akcji uwalniania książek. Idea bookcrossingu narodziła się przed wielu laty w Stanach Zjednoczonych a swym zasięgiem objęła już cały świat, propagując ideę czytelnictwa oraz nieodpłatne dzielenie się przeczytanymi książkami. Na inaugurację sulikowskiego wydania akcji „wędrującej z rąk do rąk książki” organizator Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Sulikowie zaprosił dzieci i młodzież z Przedszkola Publicznego oraz ZSPiG im. Jana Pawła II. Wspólną przygodę i zabawę z książką uroczyście otwarł Wójt Gminy Sulików Pan Robert Starzyński, który zgodnie z ideą bookcrossingu, obiecał umieścić kilka specjalnie oznakowanych książek w widocznym miejscu w Urzędzie Gminy. Przybyli uczestnicy happeningu mogli więc wysłuchać fragmentu książki, wziąć udział w quizie, ułożyć alfabet na czas a nawet zbudować z książek wieżę. Uśmiechnięte i zadowolone buzie uczestników dają nadzieję na czynny udział i kontynuację akcji  w przyszłości. Dziękujemy, dzięki Wam przeczytane książki otrzymają drugie życie!