Witajcie w bibliotece

Z zapowiedzianą wizytą 1 lutego  w Bibliotece  Publicznej w Sulikowie zjawiły się przedszkolaki  pod opieką p. Katarzyny Zawadzkiej i  p. Moniki Stępień. Pod ich czujnym okiem dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o dawnych zwyczajach organizowania hucznych balów karnawałowych, a dzięki pięknej dekoracji sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, potrafiły wyobrazić sobie ….jak to dawniej bywało.

Bal karnawałowy jeszcze przed nimi , więc i pomysłami  na strój karnawałowy sypali jak z rękawa. Przedszkolaki obejrzały również bajkę o karnawale organizowanym w amazońskiej puszczy a dziewczynki jak przystało na małe kreatorki mody, z zapałem  projektowały swoje wyśnione stroje księżniczek.

Anna Matusewicz

red. GG