Okna duszy- wystawa prac Elżbiety Nieradko

Elżbieta Nieradko pochodzi ze Studnisk. Od najmłodszych lat fascynowały ją kredki, farby i glina, myślała nawet o szkole artystycznej ale życie potoczyło się w innym kierunku. Wracała chwilami do pasji z dzieciństwa, pomagając dzieciom w plastycznych zadaniach domowych, aż pewnego dnia trafiła do pracowni Agaty Szmigiel w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury i zaczęła spełniać swoje artystyczne marzenia. Poznała różnorodne techniki malarskie ale rozkochała się w oleju i pastelach. Zaciekawiły ją witraże i praca w glinie do tego stopnia, że codziennie tworzy wczesnym rankiem i nocami. Z czasem ośmieliła się i zaczęła prezentować swoje prace. Najpierw znajomym, później i szerszej publiczności, już bez strachu przed krytyką. Udostępniła je więc w MDK w Zgorzelcu i Görlitz a parę miesięcy temu w „Afirmacji”. Od 10 marca jej twórczość będzie można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie. Zapraszamy!

Grażyna Glodek