Relacja z wystawy „Inspiracje ze słomy”- prac artysty Mariana Lorka

W wyjątkowo ciepły jak na wrześniowy piątkowy wieczór, w zabytkowych salach Ostrego Narożnika, zaprezentowanych zostało 150  prac artysty ludowego p. Mariana Lorka, który z powodu swojej wrodzonej skromności, otwartości i serdeczności wobec otaczającego świata, zgodził się udostępnić obrazy o tematyce bliskiej regionowi, a mianowicie architekturze Łużyc. Obok nich można podziwiać kolekcję uwiecznionych w słomie zabytków Gdańska, sceny batalistyczne oraz żaglowce i lokomotywy. Zaprezentowane prace, które są jedynie małym wycinkiem dorobku artystycznego szacownego artysty, wprawiły zaproszonych gości w zachwyt i jednocześnie zadumę nad wyobraźnią, techniką i wytrwałością bogatyńskiego twórcy. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy,  która potrwa do 7 października.

GG