„Inspiracje ze słomy”- wystawa prac artysty Mariana Lorka

Marian Lorek– bogatyński  artysta ludowy  z 37-letnim stażem, członek Bractwa Ziemi Bogatyńskiej oraz Stowarzyszenia Plastyków „KRECHA”, do realizacji swoich twórczych  wizji wybrał słomę, materiał wymagający niezwykłej cierpliwości i precyzji. Do intensywnej pracy artystycznej inspiruje go architektoniczna wyjątkowość regionu, którą utrwalił już na setkach swoich obrazów. Z okazji swojego 35-lecia przyznał, że jest autorem ponad 1600 prac, wykonanych z natury lub odwzorowując fotografie. Charakteryzuje go elektryzujące wręcz zaangażowanie w warsztatową pracę z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu, co między innymi w 2003 roku znalazło odzwierciedlenie w wygranym plebiscycie na Człowieka Roku.

Marian Lorek ma na swoim koncie wiele wystaw w Polsce, Czechach i Niemczech. Na co dzień jego prace można podziwiać  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Bogatyńskim Ośrodku Kultury, a dzięki jego uprzejmości także i w Sulikowie na wystawie okolicznościowej, na którą do Ostrego Narożnika zaprasza Gminny Ośrodek Kultury już 9 września o godz. 18:00.

W okresie trwania wystawy (09.09- 07.10.) artysta może wykonać dowolny obraz na indywidualne zamówienie. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 75  77 87 310.

GG

KALENDARIUM WYSTAW:

1982- Jarmark Dominikański Żuławski
2000-  Konkurs „Bogatyńskie pejzaże”
2001- Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni
2001-  Bogatyński Ośrodek Kultury „Artyści dzieciom”
2002- Wernisaż: Przegląd Twórczości Plastycznej – Bogatyński Ośrodek Kultury
2002- Euroregionalne Spotkania ze Sztuką – Bogatyński Ośrodek Kultury