Witamy na Kubie

W minioną środę tj. 22 czerwca stali uczestnicy bibliotecznych spotkań z podróżnikiem mieli wielką przyjemność wysłuchania opowieści p. Ryszarda Kurasiewicza o jego ostatniej wycieczce, której celem była Kuba.

Swoje ekscytujące spostrzeżenia z wyprawy przekazał przybyłym do Biblioteki Publicznej w Sulikowie czytelnikom, prezentując  interesujący pokaz multimedialny. Mogliśmy  zatem  zwiedzić wirtualnie Trynidad- najlepiej zachowane zabytkowe , kolonialne miasto wyspy, wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO; urzekające Museo Romantico-  były dom plantatora trzciny cukrowej, mieszczący znamienitą kolekcją przeróżnych ozdób, szkła,  mebli i obrazów w stylu romantycznym oraz Valle de los Ingenios- Dolinę Cukrowni.

W końcu dotarliśmy do głównej atrakcji Kuby- Hawany. Slajdy przedstawiające stare amerykańskie limuzyny i wozy konne uchwycone obok najnowocześniejszych samochodów budziły konsternację i zarazem zachwyt  a  z opowieści o mieszkańcach emanował niezachwiany spokój  jakby czas zatrzymał się w miejscu, gdzie rozbrzmiewa leniwie muzyka. I… oczywiście to wielki skrót  opowieści p. Ryszard ale mamy nadzieję, że po wakacjach pozwolicie Państwo zaprosić się do grona ciekawych świata i odwiedzicie nas w ostatnią środę miesiąca o godz. 16.30. Czekamy!

Anna Matusewicz

red. GG