Przedszkolaki z pierwszą wizytą w bibliotece

„Książki i możliwość czytania  to jeden z największych cudów naszej cywilizacji”

Tymi oto słowy Maria Konopnicka wyraziła przekonanie, że dorośli powinni czuwać nad prawidłową edukacją naszych dzieci i zgodnie z jej życiowym mottem p. Marlena Łoknicka, wychowawczyni najmłodszej grupy przedszkolaków z Państwowego Publicznego Przedszkola w Sulikowie postanowiła zaszczepić swoim wychowankom umiejętność czytania i zamiłowanie do książek.

Podczas wizyty w Gminny Ośrodku Kultury 14.06.2016 grupa małych przyjaciół książek wstąpiła również do biblioteki i czytelni. Wielu było w niej po raz pierwszy. Kolorowe bajki i baśniowe opowieści zachęciły do zabawy z książką. Nie wszystkie maluchy potrafiły skupić swoją uwagę, ale nie nikt się  tym  nie zrażał, bowiem rozmowa o nich i oglądanie ilustracji są też elementem czytania. Przedszkolaki zachęcone baśniowym wystrojem biblioteki następną wizytę zapowiedziały na 23 czerwca. Czekamy niecierpliwie!

Anna Matusewicz

red.GG