Koncert pt. „Wśród bliskich” w GOK w Sulikowie

W czwartek 16 czerwca br. Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie odbył się koncert pt. „Wśród bliskich”. Przesłaniem uroczystości było podkreślenie nieocenionej roli rodziny i bliskich w naszym życiu, a także zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu.

Na tle specjalnie przygotowanej dekoracji wystąpili uczniowie ZSPiG w Sulikowie, przedszkolaki, dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane przez GOK oraz zespół Cazzo.

Pan Emil Smardzewski  zaśpiewał utwór dedykowany mamom.  Następnie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci uczące się gry na instrumentach pod okiem p. Emila.

Kolejnym punktem programu był występ  grupy teatralnej działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie pod kierunkiem  pani Grażyny Glodek. Dzieci  przedstawiły fragment bajki muzycznej  pt. „Piotruś i wilk”  S. Prokofiewa w reżyserii p. Grażyny.    Znakomita gra aktorska, ze szczyptą humoru,  wprawiła publiczność w zachwyt  podobnie jak wspaniała scenografia, przygotowana również  przez reżyserkę przedsięwzięcia  .

Najmłodszymi uczestnikami koncertu były dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie.  O ich profesjonalne przygotowanie zadbały panie nauczycielki przedszkola p. Marlena Łoknicka i p.Kamila Romel.  Maluszki  w pięknych  strojach zaśpiewały piosenki o mamie i tacie. Kolejna grupa  przedszkolaków  przebranych za bociany i żabki zatańczyła i zagrała na drobnych instrumentach muzycznych. Następnie dzieci  przebrane w egzotyczne stroje rewelacyjnie zatańczyły niezwykle energetyczny taniec .

Popisy zespołu wokalnego „Inspira” działającego przy GOK, który wykonał kilka piosenek, zostały przyjęte gromkimi oklaskami.

Bardzo ciekawym elementem imprezy był teatrzyk „Zielona Gęś”,  w wykonaniu uczniów z ZSPiG w Sulikowie. Młodzi artyści wykazali się talentem aktorskim na wysokim poziomie, co doceniła licznie przybyła publiczność. Reżyserkami spektaklu były panie nauczycielki : J. Swoboda i B. Garbulińska.

Na zakończenie w rytmach disco polo wystąpił niezawodny zespół Cazzo na czele z wokalistą Emilem Smardzewskim, który wbrew niesprzyjającej pogodzie, wprawił zgromadzoną publiczność  w doskonały nastrój.  Nad stroną dźwiękową koncertu czuwał nieustannie Paweł Paluszkiewicz.

Podczas trwania koncertu goście mogli delektować się pysznym ciastem przygotowanym przez niezawodne panie: Weronikę Ziółkowską i Basię Dzikowską.

Wszystkim uczestnikom koncertu oraz osobom zaangażowanym w jego przygotowanie  serdecznie dziękujemy.