„Kolorowy pociąg”

„Kolorowy pociąg”- to hasło czerwcowego spotkania przedszkolaków w bibliotece.

Dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej Państwowego Przedszkola w Sulikowie we współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury Biblioteką Publiczną  w ubiegły piątek  11.06.2016 przedszkolaki mogły udać się w podróż „dookoła świata”. Swoją egzotyczną przygodę rozpoczęły w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury na specjalnie zaaranżowanej stacji- Europa. Aby można ich było rozpoznać wśród dzieci z innych krajów  np. z „Czarnego Kontynentu , młodzi podróżnicy wykonali dla siebie biało –czerwone daszki z napisem Polska. Z piosenką na ustach, w kolorowym nakryciu głowy  mogli wreszcie wsiąść  do Kolorowego pociągu i przemierzyć kolejne  kraje i kontynenty.  Tak oto dowiedziały się gdzie leży Afryka, co jedzą żyrafy , jak ubierają się Japończycy i gdzie mieszka ich mały kolega Odarpi. Na koniec ekscytującej wyprawy wszyscy uczestnicy odtańczyli taniec małego kolegi Bombo pt. „Dżungla” i w doskonałych nastrojach udali się na smaczny, typowo polski obiad w przedszkolu.

Nasze szczególne podziękowania za współpracę w roku szkolnym 2015/2016 kierujemy do p. Katarzyny Zawadzkiej i Doroty Karwackiej.

Anna Matusewicz

red. GG