„Zaskakujące spotkanie” małych klubowiczów DKK

W  środę 6 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulikowie, na kolejnym i długo  oczekiwanym  spotkaniu,  padło wiele odpowiedzi na niecodzienne i zaskakujące  pytania. Jedno z nich brzmiało: kto potrafi zaczarować mamę w smoka? W wyniku bardzo burzliwej i pełnej ekspresji dyskusji,  narodziło się wiele oryginalnych pomysłów, które to zostały skrzętnie wykorzystane w kolejnej zaplanowanej części spotkania, w trakcie warsztatów plastycznych. Motywem do wywołanej wymiany zdań była prezentacja książki dla dzieci pt. „Filip i mama, która zapomniała” Pijii Lindenbaum wydawnictwa Zakamarki.

Autorka próbuje opowiedzieć czytelnikom, że dorośli czasem przeżywają kryzysy, zmieniają się wtedy nie do poznania i mogą nawet swym zachowaniem przerazić. Spotkanie poprowadziła p. Aleksandra Udolf, stała czytelniczka naszej biblioteki, były pracownik wydawnictwa Zakamarki a przede wszystkim zaufany przyjaciel dzieci. Dzięki jej uprzejmości i współpracy z wymienionym wydawnictwem, dzieci mogły  zobaczyć piękną prezentację multimedialną.

Za udział w dyskusji nagrodzone zostały „kreatywne smoki”, otrzymując  pamiątkowe zakładki do książek. Na kolejne, nie mniej ciekawe spotkanie, zapraszamy dzieci 11 maja.

Więcej informacji na temat polecanej książki znajduje się na stronie:  http://szwecjoblog.blogspot.com

Anna Matusewicz